Koka logi – tā ir ekoloģiska un mierīga izvēle

Koka logi – tā ir ekoloģiska un mierīga izvēle

Koks kā materiāls venmēr ir dabisks. No koka logi tiek gatavoti un ierīkoti kopš celtniecības pirmsākumiem. Gadsimtu gaitā tie būvēti dažādos stilos un modifikācijās. Un tomēr – koka logi aizvien ir aktuāli šodien un paredzamā nākotnē.  Tie joprojām cilvēku pieprastījumā labi konkurē ar citu materiālu- plastmasas un alumīnija logu un durvju izstrādājumuem.

Koka logi (un durvis) dod daudzas priekšrocības, dažas pieminēsim šeit:

– ir dabai tuvi un ekologiski saderīgi;

– rada dabiskuma un svaiguma sajūtas;

– labi aizsargā iekštelpas no atmosfēras parādībām: nokrisņiem, vēja brāzieniem;

– ir laba skaņas izolācija;

– savienojumā ar speciāli rūdītiem un izstrādātiem stikliem – koka logi ir droši pret triecieniem,

– attiecīgi apstrādāti, tie ir ugunsdroši, lai gan “tradicionāli” koks skaitās degošs materiāls;

– iespēja koka profilus krāsot dažādos toņos, kā arī apdarināt ar aplikācijas materiāliem plašā diapazonā;

– koka logi arī “elpo”, arī aizvērtā stāvoklī tie dara gaisa apmaiņu, vienlaikus nodrošinot siltuma izolāciju.

Visvairāk jaunajos celtniecības projektos izmanto – “vācu” jeb uz iekšu veramos logus. Vērtnes veras gan uz iekšu, gan arī tos iespējams lietot vēdināšanas jeb atgāžamajā režīmā, kad viena no vērtnēm atgāžama no augšējās malas 135 grādu leņķi.  Šādi var nodrošināt gaisa apmaiņu telpā, vienlaikus saglabājot labu skaņas izolāciju un siltuma aizturi.

Mums pazīstami ir- arī skandināvu uz āru veramie. Šie dod lielākas iespējas izmantot iekšējās telpas platību, jo vērtnes atvērtā stāvoklī neaizņem istabas daļu. Modernākajās skandināvu tipa logu konstrukcijās ir paredzēta iespēja- sākotnēji vērtenes var pavērt  100 milimetru platumā, kas svarīgi no drošības viedokļa- ja dzīvoklī atrodas mazi bērni.

Savukārt skandināvu uz āru griežamie logi- ļauj pilnībā izmantot iekštelpas platību, vērtnes iespējams horizontali izgriezt pilnībā. Šis jau jauns un moderns logu stils, kas ieviešas pie mums dažos pēdējos gados.

Kā atsevišķa kategorija ir jāizdala – ugunsdrošie logi.  Visumā visi jaunās konstrukcijas koka logu rāmji ir ar paaugstinātu ugunsdrošības spēju, taču šīs modifikācijas logu konstrukcijas aprīkotas ar ugunsizturīgu (ļoti norūdītu) stiklu, gar profilu malām ierīkoti ugunsdrošās gumijas blīvējumi un silikons. Papildus ierīkota izolējoša lente, kas pie augstas temperatūras izplešas un nelauj telpās iekļūt gaisam no ārienes. Kā zināms, gaisa plūsma caur bojatiem logiem – ļoti pastiprina ugunsgrēku telpā, kad tas ir reiz izcēlies.

Vēl šodien celtniecībā lieto t.s. pasīvos logus, kuri ir mazāka apjoma un ar vienu vērtni. Šie domāti siltuma aizsardzībai, hermētiskuma nodrošinājumam pret āra temperatūras svārstībām, skaņas izolācijai. Mazāk pazīstami ir “swinga” jeb rotācijas veida logi, kas tapatās sastopami pie mums pēc speciāla projekta jaunuzceltajos namos.

Koka logu izgatavošana – tas ir sarežģīts un tehnoloģiski smalks darbs. Koka logu ražotāji- tās ir gan lielas rūpnīcas, gan mazāka apjoma ražotnes. Lielajās rūpnīcās gatavo sērijveida logu konstrukcijas, kamēr mazākās ražotnēs speciālizējas vairāk individuālajiem pasūtījumiem. Koka logus parastajā (standarta) pakojumā izgatavo pamatā no priedes. Retāk no oša, ozola vai siltās zemēs audzētiem kokiem.  Vispirms koksni radiāli zāģē, no tās veidojot sagataves – brusas  bez zaru vietām un koksnes bojājumiem. Logu profili  tiek izgataboti no trīs kārtās līmētām brusām. Tad seko koki impregnēšana, lai palielinātu materiāla kalpošanas laiku, kā arī to pasargātu no tālākas pūšanas un pelēšanas.

Pēc tam seko ārējā apdare – uz āru vērstām profila virsmām uzklāj lazūrlaku vai uz ūdens pamata sagatavotām krāsām.  Tās visas ir izturīgas arī pret ultravioleto starojumu, līdz ar to krasas tonis nemainās ilgstošā laika periodā. Tās pasūtītājs var izvēlēties no plaša krāsu gammas klāsta. Uz iekšpusi vērstām virsmām uzklāj laku, un tās tālākā gaitā iespējams apdarināt ar dažādām krāsām un aplikācijām.  Tostarp tādām, kas atgādina koksnes stiegrojumu un rada dabiskuma sajūtas visiem dzīvoļa vai darbatelpas iemītniekiem.

Koka pakešu logu izgatavošana arīdzan iespējama tikai specializētās ražotnēs. Pie mums mainīgajos Latvijas laika apstākļos lielākoties izmanto vienkameras vai divkameras paketes. Kur attiecīgi starp divām vai trim stikla plaknēm ir viena vai divas ar inertu gāzi pildītas starpas. Retāk šodien tiek lietotas bezkameru jeb viena stikla logi, kas agrāko gadu desmitos un pat simtos bija dominējošais stiklojuma veids.

Retāk koka logus ierīko kā bīdāmos, tiem vairāk piemēroti profili no plastikas un metāla (alumīnija).  Tomēr arī koka materiāls atbilst bīdāmo sistemu prasībām, ja logu profilus papildus apdarina ar speciālu slidvirsmu no plastikas vai alumīnija. Bīdāmās sistēmas ir parocīgas tādā ziņā, ka vērtnes pie atvēršanas slīd paralēli stiklojuma virsmai un neaizņem vietu iekštelpā.

Visi koka logi ir aprīkoti ar smalku furnitūru. Kurā ietilpst rokturi, slēdzenes, enģes, kā arī sviras- kas domātas logu atgāzumiem vēdināšanas režīmā.

Koka logu cenas – tās ieinteresē mūsu klientus

Koka logu modifikācijas caurmērā ir lētākā cenā salīdzinot ar alumīja vai plastikas profila modifikācijām.

Tā gan mainās saistībā ar:

– konkrētā loga modifikācijas cenu;

– papildus priekšdarbu un pēc loga/ durvju uzstādīšanas veiktajiem kosmētiskiem remontiem;

– koka logu, durvju piegādes attāluma līdz montāžas vietai.

Kad esam konkretizējušies vēlmē uzstādīt jaunus koka logus un durvis, kā arī citus mājas aksesuārus, tad konkrēto cenu var uzzināt mūsu kontaktformas lapā: https://winlat.lv/koka-logi/

Un mūsu pieredzējušie speciālisti – pēc pasūtījuma veikšanas – uzstādīs koka logus un durvis, kā arī veiks jebkuru stiklojuma darbus iepriekš saskaņotos termiņos. Atrisinās jebkuru ar šo darbu saistītos finansiālos un arī juridisko jautājumus. Ja jūsu rīcībā uz šo brīdi nav pietiekams finansiāls nodrošinājums, tad uzstādīšanas jautājumu iespējams risināt ar kredīta palīdzību. Un – pasūtot lielāka apjoma koka logu, durvju montāžas darbus, tad arīdzan iespējams ietaupīt cenā. Par visu jautājiet mūsu darbiniekiem.

G R O Z S

Sazināties ar mums